Search
Close this search box.

Okresní kolo soutěže MLADÝ ZÁCHRANÁŘ v Litoměřicích

Okresní kolo soutěže MLADÝ ZÁCHRANÁŘ v Litoměřicích

Dne 17. května 2023 proběhlo v areálu stanice Litoměřice okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro žáky 2. stupňů základních škol v oblasti Ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí „Mladý záchranář 2023“.

Po dlouhé odmlce způsobené pandemií Covid-19, se soutěže zúčastnila čtyři čtyřčlenná smíšená družstva žáků 6. až 8. tříd základních škol z okresu Litoměřice. Soutěžící plnili úkoly na deseti stanovištích. Prokazovali své znalosti v oblastech ochrany obyvatelstva, požární ochrany, poskytování první pomoci, bezpečného pohybu v silničním provozu, poskytování sebeochrany při mimořádných událostech i obratnost na překážkové dráze.

Výsledky:
1. místo – žáci ZŠ Úštěk, Polské lidové armády 11
2. místo – žáci ZŠ Litoměřice, U stadionu 522/4
3. místo – žáci ZŠ Terezín, Na Krétě 354

4. místo – žáci ZŠ a MŠ Polepy, č. p. 170
Družstva umístěná na 1. a 2. místě postupují do krajského kola soutěže, které se uskuteční 14. června 2023 v městě Terezín.

Spolu s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje se na realizaci soutěže podíleli Policie ČR – Územní odbor Litoměřice, Městská policie Litoměřice, Český červený kříž – Oblastní spolek Litoměřice, MěÚ Litoměřice, MěÚ Lovosice, MěÚ Roudnice nad Labem, Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, kteří přispěli ke zdárnému průběhu soutěže a patří jim za to velký dík. Poděkování patří i Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který soutěž podpořil finančním příspěvkem.

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

QR-CODE.png

Prozkoumejte