Search
Close this search box.

Kontejnerový nosič Mercedes-Benz Atego s chemickým kontejnerem a plošinou

Kontejnerový nosič Mercedes-Benz Atego s chemickým kontejnerem a plošinou

Podvozek

Nosič kontejneru je postaven na podvozku Mercedes-Benz Atego 1527 AF s pohonem všech kol a rozvorem 4 160 mm.

Šestiválcový přeplňovaný agregát dosahuje výkonu 200 kW a splňuje emisní normu Euro VI, převodovka je automatizovaná.

Vozidlo je vybaveno dvěma couvacími kamerami. Jedna je standardně na zadní části samotného podvozku, druhá pak za hydraulickou rukou a sloužící ke kontrole najíždění pod plošinu. Další kamera sleduje provoz před vozidlem a je uchycena na čelním skle, spouští se automaticky po nastartování.

Dvoumístná kabina je vybavena zásahových tabletem o úhlopříčce 9,7″ se softwarem Tereza, který slouží mimo jiné k případné náhradě spojení s operačním informačním střediskem, navigaci, odesílání fotografií a kódů typických činností – tedy statusů.

Dvojice ručních radiostanic Motorola GP340 v provedení EX je upravená pro použití s maskou s integrovaným interkomem.

Prostor kolem vozidla a nad rámem je osvětlen pomocí LED světel.

Na pravém boku Atega je hliníková skříň na uložení vázacích prostředků, pneumatických hadic a elektrických kabelů. Nad levým zadním kolem je uchycen žebřík k přístupu do kontejneru.

O dobíjení a konzervaci akumulátorů se stejně jako o doplňování tlakového vzduchu stará sdružená zásuvka Rettbox-air, která se po nastartování samočinně odpojí.

Podvozek je vybaven nádrží s hydraulickým olejem a čerpadlem, které jsou využívány jak hydraulickou rukou, tak kontejnerovým nakladačem i plošinou.

Kontejnerový nakladač

Jednoramenný teleskopický nosič kontejnerů CTS 08–37-S-PRO o výkonu 8 tun je určen pro manipulaci, přepravu a sklápění vzad vanového kontejneru, včetně překládání na přívěs. Úhel sklápění je 53 °… celý článek zde

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

QR-CODE.png

Prozkoumejte