Search
Close this search box.

Rosenbauer B60 s CCS Cobra

Rosenbauer B60 s CCS Cobra

Unikátní šedesátimetrová automobilová plošina

Podvozek

Pro AP 58 Rosenbauer bylo zvoleno čtyřnápravové šasi Scania P450 LB8×4*4HSA CP16. Poslední náprava je řiditelná, hnaná jsou kola druhé a třetí nápravy.

Zadní nápravy jsou pro případ práce s plošinou vybaveny aretací pérování hydraulickými pružinami s lanovody.

O pohon se stará třináctilitrový řadový šestiválec Scania DC 13 o výkonu 335 kW s krouticím momentem 2 350 Nm v rozsahu 1 000 – 1 3000 otáček za minutu. Převodovka je zde samozřejmě automatická.

V zadní části jsou dvě oka pro připojení tažného lana, jsou dimenzována na tažnou sílu odpovídající maximální přípustné hmotnosti automobilu.

Kabina je dvoumístná, za sedadly jsou úložné prostory pro drobné příslušenství a háčky pro uložení kabátů zásahových oděvů. Nechybí dobíjecí úchyty pro radiostanice.

Velitel má k dispozici čtecí lampičku s červeným světlem, které při jízdě v noci neoslňuje řidiče. V A sloupku je integrováno LED osvětlení.

V zorném poli řidiče je displej couvací kamery, tu lze zapnout i nezávisle na zařazení zpětného chodu.

Vlevo za kabinou je sdružená zásuvka pro dobíjení akumulátorů a doplňování tlakového vzduchu Rettbox-air.

Světelné výstražné zařízení sestává z LED majáků Hänsch Nova F a doplňkových LED svítilen Hänsch-Kranefeld Sputnik nano, na kabině je umístěn reproduktor zvukového zařízení Federal Signal PA 300.

Nástavba

Nástavba je sešroubovaná z hliníkových eloxovaných profilů a olepena plechem… celý článek zde

Sdílejte nás na sítích:

Partneři

Reklama

Sledujte nás na sítích

Chci být partnerem

Líbí se vám náš projekt? Podpořte nás!

Zaslané finanční prostředky budou použity na tvorbu zajímavých článků a nejrůznějších recenzí. Darovaná částka je zcela na vašem uvážení, v QR kódu je přednastavená částka 10 Kč.

QR-CODE.png

Prozkoumejte